July 29, 2021

GALAXY TV

online 24 live news

आमालाई मारेर धड्किरहेको मुटु काटेर निकाल्ने युवती अदालतमा खित्का छोडेर हाँसेपछि…

काठमाडौं। आफ्नी आमालाई चक्कु प्रहार गरेर हत्या गरेपछि उनको धड्किरहेको मुटु काटेर बाहिर निकालेको आरोप लागेकी एक युवतीलाई अदालतमा सुनुवाइको क्रममा ‘के उनलाई पछुतो लागेको छ ?’ भनेर सोध्दा उनी खित्का छोडेर हाँसेकी छिन् । २१ वर्षकी एन्ना लेज्कोभिच नामकी ती युवतीले आफ्नी आमा ४० वर्षकी पारास्कोभिया लेइकोभिसीको हत्या गरेको आरोप छ । तर, मोल्दाभाको कानुनअनुसार उनले आफू महिला भएका कारण सजायमा केही छुट पाउने अपेक्षा गरिएको छ ।

जियारुल नेशनललाई उद्धृत गर्दै द सनले जनाएअनुसार लेज्कोभिचकी आमा कामको लागि लामो समयसम्म जर्मनी गएर फर्किंदा आफ्नी छोरी ड्रग्सको कुलतमा फसेको पाएपछि गाली गरेकी थिइन् । यही रिसमा गएको डिसेम्बरमा लेज्कोभिचले आमामाथि आक्रमण गरेकी थिइन् । समाचारअनुसार पारास्कोभियाले छोरीलाई सुधार केन्द्रमा जान भनेकी थिइन् । स्थानीय मिडियाका अनुसार आमाको कुराले उनीहरुबीच विवाद सृजना भयो र आरोपीले चक्कु उठाइर आमालाई कैयौं पटक छातीमा प्रहार गरेकी थिइन् ।

रिपोर्टका अनुसार पारास्कोभिया रक्ताम्य भएर लडेपछि आरोपी छोरीले आमाको छाती काटेर धड्किरहेको मुटु बाहिर निकालेकी थिइन् । उनलाई पक्राउ गरेपछि अदालतले उनलाई मानसिक अस्पतालमा हिरासतमा राख्न आदेश दिएको थियो र उनलाई त्यहीँ राखेर अनुसन्धान अगाडि बढेको थियो । उनी सुनुवाइमा उपस्थित हुन योग्य छन् कि छैनन् भन्ने विषयमा जाँच भइरहेको छ । उनको पहिलो सुनुवाइको क्रममा अभियोजन पक्षले उनलाई पछुतो लागेको छ कि छैन भनेर सोध्दा उनी खित्का छाडेर हाँसेकी थिइन् ।

गागाउजियाका पूर्व डेप्युटी प्रोसिक्युटर भ्लादिमिर चिम्पोएसका अनुसार उनलाई आजीवन कारावासको सजायदिइने सम्भावना देखिँदैन किनकि उनी महिला हुन् । उनका अनुसार मोल्दोभामा महिलालाई आजीवन कारावासको सजाय दिने प्रावधान छैन । चिम्पोएसका अनुसार उनले अपराध स्वीकार गरिन् र उनी दोषी ठहरिइन् भने उनलाई बढीमा १३ वर्ष ४ महिना जेल सजाय हुन सक्छ । यदि उनलाई मानसिक समस्या भएको प्रमाणित भयो भने यो सजाय अझै घटाइन सक्छ ।

समाचार र भिडियो हेर्न तल का लिंकहरु मा क्लिक गर्नुहोस्
श्रोत : https://www.dcnepal.com/2021/05/250729/